SZKOŁA OFF ROAD

Szkoła Off Road, którą prowadzi firma Compass to profesjonalne szkolenia z zakresu jazdy samochodem terenowym w trudnych i wymagających warunkach. Szkolimy kompleksowo, oryginalnie i ciekawie. Uczymy samodzielności, pewności siebie oraz umiejętności niezbędnych w zmaganiach się z naturą i nagle powstałymi okolicznościami.
Nasz program szkoleniowy staramy się dopasowywać do czasu naszych klientów, ich budżetu, lokalizacji oraz liczby uczestników.
Długość szkolenia zależy tylko od klienta. Również miejsce szkolenia jest niemal dowolne – ważne tylko, by znalazł się trudny teren do zmagań i aby nasza obecność nie była uciążliwa dla środowiska naturalnego i nie zakłócała spokoju parków narodowych i trenów prywatnych.

Oczywiście proponujemy nasze sprawdzone lokalizacje w okolicach Krakowa gdzie uczestnicy mają okazje skorzystać z różnicowanego krajobrazu takiego jak góry, kamieniołomy, tereny podmokłe i piaszczyste ale nie ograniczamy się tylko do nich.
Bardzo chętnie podejmiemy się organizacji szkoleń off road także w innych krajach.

Szkoła Off Road bezpiecznie i kompleksowo szkoli uczestników pod kątem radzenia sobie w różnych warunkach terenowych, takich jak jazda w terenie bagiennym, górzystym czy piaszczystym.
Uczymy pokonywania przeszkód terenowych i jak korzystać ze specjalistycznego sprzętu (wyciągarek, trapów, podnośników i lin kinetycznych), zwłaszcza w sytuacjach gdy nie ma możliwości skorzystania z pomocy innych. Chcemy aby nasi kursanci nauczyli się dobrze oceniać możliwości swoje jak i samochodu którym się poruszają a także warunki terenowe.
Uczymy podstawowych zasad orientacji i nawigacji w terenie oraz korzystania z road booków.

Nasze programy szkoleniowe często są poszerzane o kurs pierwszej pomocy. Mamy na uwadze fakt, że jest to wiedza niezbędna w życiu każdego człowieka. W efekcie połączenia szkolenia off Road ze szkoleniem medycznym uczestnicy nie tylko budują silną załogę, uczą się umiejętnej współpracy, ale też wynoszą praktyczną wiedzę nie tylko z jazdy samochodem terenowym niezwykle przydatną w życiu codziennym.
W trakcie naszych szkoleń korzystamy z samochodów: Mercedes G, Nissan Patrol i Land Rover Defender.
Szkolenia prowadzą ludzie, którzy się na tym znają i potrafią przekazać swoje doświadczenia innym. Ludzie którzy zanim zdobyli swoje doświadczenia sami popełnili wiele błedów dlatego mogę teraz uczyć innych.

Błędów nie popełnia ten, kto nic nie robi.”

Od naszych Uczestników szkoły off raod oczekujemy: prawa jazdy kat. B, opanowania, odporności na trudne warunki atmosferyczne i zaopatrzenia się w dodatkowe wygodne ubranie odpowiednie na wypadek przemoczenia przy przejazdach przez rzeki.